فوتبال تهرونی ... football tehrooni

همه چیز درباره فوتبال پایه تهران

+ اتحاد 9 نفره با آریا ذوب آهن 40 نفره مساوی کرد ........

بازی قشنگ را اتحاد برد ، لات بازی را آریا ذوب آهن .....

روز چهارشنبه 8 / 9 / 91 از سری مسابقات دسته اول تهران در رده سنی امید دو تیم اتحاد پاکدشت و آریا ذوب آهن از ساعت 10 صبح در زمین بهار عبدل آباد به مصاف یکدیگر رفتند.

بازی برای پاکدشتی ها خیلی حساس بود و به 3 امتیاز نیاز داشتند تا همچنان در کورس صعود به دور حذفی باقی بمانند ولی آریا دل به ضد حملات بسته بود تا با این روش به گل برسد . در دقیقه 30 بازیکن شماره 14 اتحاد با یک فرار خوب توانست با یک ضربه دقیق گل اول را به ثمربرساند . در ادامه نیمه اول اتحادی ها چند موقعیت عالی برای گلزنی داشتند که با بی دقتی مهاجمان از بین رفت تا ذوب آهن در دقیقه 45 با اشتباه خط دفاعی تیم حریف به گل تساوی برسد .

حواشی نیمه اول :

 1 - حضور افراد منتسب به ذوب اهن در خارج از زمین پشت فنس ها و فحاشی مکرر به بازیکنان تیم حریف

2 - اشتباهات داوری باعث تشدید درگیری ها در میدان شد

با شروع نیمه دوم اتحاد با یک تعویض به میدان آمد - در دقیقه 60 بازیکنان آریا توانستند از روی یک ضربه کاشته به گل دوم خود برسند و در ادامه فشار حملات تیم مقابل برای زدن گل چندین برابر شد و با خلق چند موقعیت دروازه آریا را به خطر انداختند ولی هیچکدام ثمری برایشان نداشت - در دقیقه 80 داور مسابقه کلکسیون اشتباهات خود را کامل کرد بطوری که ابتدا مهاجم اتحاد را به بهانه فریب داور برای گرفتن پنالتی از زمین بازی اخراج کرد و سپس یکی دیگر از بازیکنان اتحاد را هم بخاطر اعتراض اخراج کرد تا کار برای اتحاد 9 نفره خیلی سخت شود -

مهاجم اخراجی اتحاد نظرش این بود که اصلا خطایی روی او صورت نگرفته بود و آن صحنه پنالتی نبوده و فقط با از دست دادن کنترلش در محوطه 18 قدم حریف زمین خورده -

ولی این پایان کار نبود چون حملات پاکدشتی ها حتی با 9 نفره شدن هم متوقف نشد تا در نهایت در دقیقه 93 دفاع ذوب آهن در محوطه 18 روی فوروارد اتحاد که در حال روپایی زدن بود خطا کند و یک پنالتی نصیبشان شود و کاپیتان اتحاد هم گل تساوی را وارد دروازه کرد تا داور هم سوت پایان بازی را به صدا دربیاورد.

و اما پایان بازی اول  ........ و شروع بازی دوم برای ذوب آهن

1 - بعد از سوت پایان بازیکنان اتحاد قصد خروج از زمین را داشتند که یکی از بازیکنان تیم مقابل که این بازی محروم بود و از پشت فنس ها بازی را نگاه میکرد و در 90 دقیقه بازی هم مثل نقل و نبات فحش های ناموسی به بازیکنان اتحاد میداد با بچه های اتحاد درگیر شد و مانع خروج آنها شد تا استارت یک جنگ و دعوا یکطرفه توسط ذوبی ها زده شود .

2- تعدای از بازیکنان ذوب ( شماره 9 - 10 - 8 و .... ) همراه با سرمربی - مربی - سرپرست خود بعلاوه ی تماشگران منتسب به آریا که حدود 20 نفر بودند با یک تاکتیک کار شده بطور هماهنگ به بازیکنان اتحاد حمله ور شدند و به آنها نشان دادند که در فوتبال امروز علاوه بر یک تیم خوب که اتحادی ها داشتند باید مثل آریا ذوب آهن یک تیم ب ( متشکل از لات و لوت های محل ) هم در کنار تیم حضور داشته باشد تا مشکلی پیش نیاید ولی صد افسوس که اتحاد تیم ب را اصلا تشکیل نداده بود و حسابی هم ضرر کرد البته در وحشی گری نه در مردانگی ....

3 - جالب اینجا بود که کادر فنی آریا ( من از تمامی مربیان فهمیده و با شعور فوتبال معذرت میخوام که عنوان کادر فنی را برای این افراد استفاده میکنم ) هم در تلاش بودند تا از بازیکنان خود در کتک زدن اتحادی ها عقب نمانند و هر جور بود خود را از بین جمعیت به بازیکنان پاکدشت میرساندند و یک ضربه نثارشان میکردند بطور مثال سرمربی آریا یک مشت به گونه بازیکن اتحاد زد که بخاطر داشتن انگشتر در دستش گونه این بازیکن قرمز شد و خراش برداشت .

4 - با تمام شدن دعوای یکطرفه که شروع کننده آن معلوم بود سرپرست آریا به سمت بچه های اتحاد آمد و بخاطر رفتار بازیکنانش احساس شرمندگی کرد ولی این در حالی بود که خود این آقا پا به پای بازیکنان تیمش در میدان جنگ می تاختند و کسی جلودارشان نبود حتی مامور نیروی انتظامی  ( ایشون میگفتند که من به اندازه موی سر بازیکنان اتحاد فوتبال بازی کردم ولی حرکات رزمی شون در حین دعوا این موضوع رو نشون میداد که اصلاهیچ شناختی از فوتبال و ورزش های رزمی ندارند و فرق شون رو نمیدونن )

5 - بعد از تمام این ماجراها یک گشت نیروی انتظامی به محل بازی رسید تا حداقل بازیکنان سالم اتحاد بدون دردسر سوار مینی بوس تیم شوند و راهی منازلشان شوند .

6 - ناظر بازی قول داد که تمام اتفاقات را به مسئولان هیئت فوتبال گزارش می کند تا با تیم آریا برخورد شود تا تیم ب خود را کلا منحل کنند ( البته فکر نمیکنم چون زور تیم ب بیشتر از تیم الف هست و دلشان نمیاید )

الف - اگر ذوبی ها در 90 دقیقه هم مثل آخر بازی اینقدر خوب و با برنامه حمله میکردند مطمئنا الان صدر جدول بودند نه ته جدول .

ب - خدا را 1000 مرتبه شکر که این درگیری منجر به مصدوم شدن تعداد بیشتری از بازیکنان اتحاد نشد و ماجرا فعلا ختم به خیر شد تا در هفته های آتی رای کمیته انضباطی هیئت فوتبال اعلام شود .

پ - واقعا افسوس که بچه های مردم در چه تیم هایی فوتبال بازی میکنند ، تیم هایی که معلوم نیست از کجا آمده اند ؟ سرمربی شان چه سابقه ای دارد ؟ و..... خب با این شرایط طبیعی هست که بازیکن فقط منتظر سوت آخر بازی اول هست تاسریعا برای شروع بازی دوم که هدف سر و صورت بازیکنان تیم مقابل است خودش را مهیا کند و از شواهد پیداست که نتیجه بازی دوم خیلی برای سرمربی ذوب آهن  مهم تر از بازی اول هست وگرنه خوش هم در این بازی شرکت نمیکرد و با بازیکنانش برخورد میکرد .

این بازیکنان فکر کرده اند که فقط با چاقو و اسلحه میشه آدم کشت به والله نه با یک مشت آروم به گیجگاه یا ضربه به سر و ستون فقرات هم میشه آدم کشت

چرا حالا که مسئولان آریا ذوب آهن ( البته ما که مسئولی ندیدیم ) حریف زور بازوی بازیکنان خود در خارج از بازی نمیشوند کسی از مسئولان هیئت فوتبال جلوی آنها را نمیگیرد ؟؟؟؟ به چه قیمتی ؟؟؟ به قیمت 3 امتیاز ؟؟؟ به قیمت صعود به آسیا ویژن ؟؟؟ به قیمت ماندن در دسته یک ؟؟؟ یا شاید هم به قیمت جون یک بازیکن که همراه هست باسالها پشیمانی و حسرت بی فایده . 

چرا باید حتما یک مصیبت و عزا مثل سجاد عظیمی ( بازیکن جوانان احسان ری )که بخاطر عدم حضور آمبولانس در بازی فوت کرد اتفاق بی افتد و آن موقع مسئولان به فکر بی افتند که حتما قبل از شروع بازی آمبولانس باید در محل برگزاری مسابقه حضور داشته باشد ، آیا باید یک مصیبت دیگر هم شروع شود تا امنیت بازی ها جدی تر گرفته شود ؟ 

ای کاش ما انسانها ( میدونم خیلی ها الان ناراحت میشن مثل ..... چون اصلا با این کلمه آشنایی ندارن و براشون یه فحش محسوب میشه ) فقط حرف زدن بدون فحش را بلد بودیم ، ببخشید یادم نبود که اون موقع راه ارتباطی بین بازیکنان ، تیم ب و  کادر فنی تیم ...... از بین میرفت و در بازی اول و دوم سرگیجه میگرفتند - اصلا ولش کن جمله ام اشتباه بود خداحافظ .....

گزارش نوشته شده توسط » محمدرضا - ش

یکی از دوستان خوبی که همیشه در بازی های دسته اول که در زمین بهار عبدل آباد برگزار میشود حضور دارند و اتفاقات مهم را به ما گزارش میکنند -

واقعا از ایشان متشکریم چون پوشش حواشی مسابقات دسته اول نسبت به آسیا ویژن در رسانه ها خیلی کمتر هست-

نویسنده : حامد حسینی ; ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩۱/۱۱/۱