سلطان واقعی - ژنرال واقعی - شهریار واقعی........

شهید آتش نشان امید عباسی

ژنرال واقعی ، سلطان واقعی ، شهریار واقعی .........


امید عباسی، آتش‌نشان فداکاری که برای نجات جان دختر هشت ساله‌ای خود را به کانون آتش زده بود، سرانجام روی تخت بیمارستان جان باخت، با اهدای اعضای پیکر امید زندگی همچنان ادامه دارد تا نشان دهد ایثار همچنان بخشی از زندگی روز‌مره ما است.

 وقتی خبر آتش سوزی یک ساختمان ۱۰ طبقه مسکونی واقع در غرب بزرگراه همت، شهرک شهید باقری، مجتمع زیتون در ساعت ۲ ظهر سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه به آتش نشانان مخابره شد، امید عباسی فرمانده فداکار ایستگاه ۶۸ آتش‌نشانی در رأس گروهی از آتش‌نشانان در محل حادثه حاضر شد.
دود و آتش از درون یکی از واحد‌های طبقه دهم این مجتمع زبانه می‌کشید. آتش‌نشان فداکار بلافاصله بعد از به کار بردن تجهیزات ایمنی و زدن ماسک بر چهره‌اش با یکی از آتش‌نشانان در اقدامی شجاعانه خود را به قلب دود و شعله‌های بی‌رحم آتش رساند. از سوی دیگر اهالی مجتمع خبر دادند که مادر و دو فرزند خردسالش در میان آتش و دود گرفتار شده‌اند و هر لحظه امکان دارد جان خود را از دست بدهند. لحظاتی بعد مادر و پسر ۱۲ ساله‌اش از درون آتش سالم بیرون آمدند اما دختر خردسال او به نام ریحانه همچنان در دل آتش چشم به ایثار و شجاعت آتش نشانان داشت.
در این لحظه بود که امید عباسی با همکارش بدون هیچ محابایی به کمک دختر هشت ساله شتافتند. دخترک که ترس و دلهره امانش را بریده بود، در گوشه‌ای از اتاق چشم به فداکاری آتش‌نشانان داشت که امید عباسی با عشق خدمت به همنوع بعد از عبور از کانون آتش دخترک را به آغوش گرفت. دود و آتش همچنان زبانه می‌کشید اما این بار این دود بود که بر آتش غلبه می‌کرد.
شدت دود غلیظ هر آن امکان داشت که دخترخردسال را از پای درآورد اما مادرش چشم انتظارش بود و اینجا ایثار و شجاعت امید عباسی گل کرد. او ماسک را از صورتش برداشت و به صورت ریحانه خردسال زد. ریحانه راحت نفس کشید و امید دوباره در چشمانش برق زد، ولی امید هر لحظه نفسش تنگ‌تر می‌شد. او عاشق فداکاری بود که توانست چنین صحنه زیبایی را خلق کند. سرانجام دختر خردسال سالم از دل آتش بیرون کشیده شد اما دو آتش نشان فداکار به شدت مسموم شدند. پیکر نیمه‌جان آنها بلافاصله به بیمارستان پیامبران منتقل شد. تیم پزشکی تلاش زیادی برای نجات جانشان انجام داد. سرانجام امید عباسی بعد از جدال با مرگ و زندگی روی تخت بیمارستان جان باخت. تیم پزشکی مرگ مغزی وی را به خانواده‌اش خبر داد و خانواده امید نیز در اقدامی خداپسندانه اعلام کردند که اعضای بدن او را را به بیماران نیازمند اهدا می‌کنند. بدین ترتیب پیکر آتش‌نشان فداکار برای اهدای عضو به بیمارستان مسیح دانشوری فرستاده شد تا با اهدای اعضای این مرد آسمانی، زندگی در جان تعداد دیگری از بیماران نیازمند جاری شود. بر اساس این گزارش، ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی به خبرنگار ما گفت: عصر روز پنج‌شنبه دو کلیه و کبد این آتش نشان با رضایت خانواده‌اش به بیماران نیازمند پیوند زده شد.
گفتنی است، این آتش‌نشان ۳۵ ساله با عنوان فرمانده ایستگاه ۶۸ آتش نشانی از سال ۱۳۷۹ پس از گذراندن دوره‌های آموزشی به استخدام سازمان آتش نشانی درآمد و با از خود گذشتگی و فداکاری برای نجات جان همنوعان خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

با خواندن فاتحه ای روحش را شاد کنید

/ 0 نظر / 25 بازدید